محمّدرضا امیری مدیر مرکز اعتقادی منتظران ظهور» در برنامه ای با حضور تعدادی از مبلغان و فعالان اعتقادی در فضای مجازی درباره خطرات خوردن گوشت خوک و فرآورده های آن و تأثیر منفی این نوع گوشت بر سلامت انسان هشدار داد.

وی در این سخنرانی تأکید کرد: مسلمانان چرا نباید گوشت خوک بخورند؛ کتاب آسمانی قرآن کریم ما را از خوردن گوشت خوک منع می کند که فرآورده های گوشت خوک نیز مشمول این منع شرعی می شود.

وی اظهار داشت: ما برای حفظ سلامت خود باید تغییراتی در برنامه غذایی خود ایجاد کنیم زیرا خداوند برای منافع انسان داناتر و آگاهتر است؛ خوک در لسان قرآن حیوانی نجس محسوب می شود و هرگز نباید خورده شود و یکی از مهمترین علت ها هم این است که خوک همه چیزخوار است یعنی آشغال را نیز می خورد. خوک حتی لاشه بچه خود را نیز می خورد و لاشه بدبو و فاسد حیوانات را هم می خورد .

امیری ادامه داد: مهمترین مساله این است که دستگاه گوارش خوک در مقایسه با دستگاه گوارش دیگر حیوانات سریع تر و ضعیف تر است یعنی مدت هضم غذا در بدن خوک 4 ساعت است که این امر بسیار بد است و خوک به علت سرعت و ضعف دستگاه گوارش خود نمی تواند همه سموم را از بدن خود دفع کند لذا این سموم در چربی این حیوان ذخیره می شود به عبارت دیگر خوک انواع آشغال و مواد فاسد را می خورد و گوشت این حیوان پس از 4 ساعت به منبع مواد سمی تبدیل می شود، و کسانی که گوشت خوک میخورند چند روز بعد گوشت خوک را روی میز غذا گذاشته و می خورند.

وی تأکید کرد: مشکل این است که مواد سمی موجود در بدن خوک به طور کلی دفع نمی شود و حیواناتی مانند گوسفند و گاو که شریعت به انسان اجازه خوردن گوشت آنان را داده است، علوفه پاک و تازه می خورند و دستگاه گوارش این حیوانات منظم و کُند است به عنوان مثال گاو 3 دستگاه گوارش دارد و علوفه ای که می خورد ، به مدت 24 ساعت در دستگاه های گوارش اش هضم می شود . آیا هضم 24 ساعته مواد غذائی بهتر از هضم 4 ساعته نیست؟ آیا انسان ترجیح می دهد گوشت حیوانِ آشغال خور را بخورید یا گوشت حیوانی را بخورید که علوفه پاک و تازه می خورد؟ آیا انسان می خواهد که ساختار بدنش را ترکیبات پاک تشکیل دهد یا ترکیبات ناپاک؟ آیا گوشت حیوانی که به سختی مواد غذائی را هضم می کند و سموم را در چربی بدنش ذخیره می کند ، بهتر است یا گوشت حیوانی که به خوبی سموم را از بدنش دفع می کند؟ من کاری به نظر دیگران ندارم  ولی من به عنوان یک انسان حداقل دارای قوّه عقل و تمییز نمی خواهم ریسک کنم و سموم موجود در گوشت خوک را وارد بدنم کنم.

مدیر مرکز اعتقادی منتظران ظهور در آخر گفت: بدون شک خالق ما داناترین موجود نسبت به مصالح و مفاسد ماست و زمانی که ما به چنین مواردی آگاه شده و در حد فهم اندکمان مفاسد محرّمات فقهی را درک کردیم باید در مقابل چنین پروردگار حکیمی سر تعظیم فرود آورده و با جان و دل از او اطاعات کنیم.

گزارش : واحد اخبار و تحلیل» مرکز اعتقادی منتظران ظهور

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها